Club in Beeld: Orange Wellness Club

Orange Wellness Club is meer dan alleen een sportclub. De club hanteert de juiste combinatie tussen vier speerpunten; inspanning, ontspanning, gezonde voeding en sociaal welzijn. Wij zijn zeer benieuwd naar het verhaal hierachter. ClubJoy spreekt daarom met Jolanda van den Bosch.

jolanda2

Een gezonde leefstijl is ontzettend belangrijk. Het Orange Wellness Concept speelt hierop in. Wat houdt dit concept in?

Jolanda: ‘Het Orange Wellness Concept bestaat uit de speerpunten inspanning, ontspanning, gezonde voeding en sociaal welzijn. Orange Wellness Club is dus meer dan sport. We hebben een breed aanbod aan groepslessen, met een eigen zwembad voor aquafit. Verder hebben we een saunacentrum met 9 verschillende sauna’s, een beautysalon voor heerlijke gezichtsbehandelingen en massages, het Orange Park Restaurant voor gezonde gerechten én de diensten van onze gewichtsconsulent, diëtist en fysiotherapeut.’

Aan passie voor de sportclub ontbreekt het duidelijk niet en Jolanda gaat enthousiast verder: ‘Een gezonde leefstijl vinden wij ontzettend belangrijk. Als je fysiek en mentaal goed in je vel zit, straal je dit uit naar je omgeving. Helaas schiet bij veel mensen sporten, ontspannen en gezond eten er vaak bij in. Het gevolg is dat steeds meer mensen last krijgen van welvaartsziektes zoals diabetes, obesitas of hart- en vaatziektes. Dat willen we bij Orange Wellness Club graag voorkomen!’

Jolanda is Coördinator groepslessen, medewerker ledenadministratie en geeft daarnaast diverse groepslessen. Hoe ben je bij Orange Wellness Club terecht gekomen?

‘Ik heb HBO journalistiek gedaan, maar ben eigenlijk al snel in de sport terecht gekomen. Als klein meisje wilde ik journalist of gymjuf worden. Via de sportschool kwam ik in aanraking met Aerobicworld, waar ik mijn eerste stap op weg naar een leven van en voor de sport heb gezet. Het lesgeven bleek mijn passie te zijn en ik heb in de loop van de tijd verschillende opleidingen bij de AALO gevolgd, van Step presenter tot AALO master en manager. Als kleine zelfstandige gaf ik de ochtenden en avonden les en kon ik de rest van de dag thuis zijn voor mijn kinderen, een voor mij ideale combinatie.’

jolanda1

Jolanda gaat verder: ‘Tijdens mijn jaren als zelfstandige heb ik bij diverse sportscholen gewerkt. In die periode heb ik ook gewerkt als stagebegeleider voor nieuwkomers in de sport. Het coachen en begeleiden ging me goed af en ik vind het erg leuk. Het was dus tijd voor iets nieuws, voor uitdaging en echte collega’s! Bij Orange Wellness Club waren ze op zoek naar een groepslescoördinator die ook diverse lessen kon geven. Het klikte en sinds 5 jaar werk ik hier met veel plezier. Wij willen kwaliteit bieden met goed opgeleide instructeurs. Daarvoor geven wij onder andere vier keer per jaar een interne workshop voor onze instructeurs.’

Waar komt jouw passie voor sport vandaan?

Jolanda: ‘Ik word gelukkig van lesgeven of ik nu moe ben of niet lekker, zodra de les begint, ben ik in mijn element. Ik vind het geweldig om mensen te ondersteunen in hun proces om fitter, actiever en gezonder te worden en te blijven. Dat is ook het bijzondere van Orange Wellness Club, naast het sporten bieden wij onze leden de mogelijkheid ook op alle andere vlakken in Balans met jezelf te komen.’

Orange Wellness Club is al vanaf het begin lid van ClubJoy. Waarom hebben jullie gekozen voor ClubJoy?

Jolanda: ‘Wij zijn inderdaad al meer dan 11 jaar lid van ClubJoy. Wij hebben gekozen voor ClubJoy, omdat wij ons wilden en nog steeds willen onderscheiden op de markt. Dankzij de lesvorm (pre-choreografie) en de tijdsduur (12/13 weken) zijn onze instructeurs minder bezig met hun zelf bedachte lesinhoud en kunnen zij meer tijd besteden aan de deelnemers in de les. Ze gaan lesgeven in plaats van een les voordoen en creëren zo een lesbeleving. Ze kunnen het verschil maken tussen een middelmatige les en een TOP-les, waarvoor de leden iedere week weer terugkomen.’

‘ClubJoy Power is bij ons de meest populaire groepsles. De combinatie van krachttraining en groepsfitness op muziek is ideaal. Daarnaast valt er snel meetbaar en zichtbaar resultaat te behalen. Het volgen van ClubJoy Power helpt je afvallen, je wordt sterker en spieren worden mooi zichtbaar. Tijdens de les heb je plezier, word je gemotiveerd het onderste uit de kan te halen en wordt er gelet op je houding. Wat wil je nu nog meer?!’

Orange Wellness Club organiseert veel voor hun leden. Verschillende events, ledenavonden, themalessen, etc. Staan er nog speciale events of acties op de planning komende maanden?

Jolanda: ‘Jazeker staan er nog leuke dingen op de planning! Zo hebben we een Speciale Release op 2de Paasdag. Ook hebben we binnenkort de themaweken, een spinning special, het Train Together Programma, het Lifestyle programma en Zomer Yoga op het dakterras in het ochtendzonnetje. De evenementen en specials worden altijd zeer gewaardeerd door onze leden, wat het extra leuk maakt om te organiseren.’

jolanda4

Heb je nog een ondernemerstip voor collega ClubJoy sportclubs?

‘Motiveer en instrueer je instructeurs daadwerkelijk les te geven. Het is geen kwestie van een paar oefeningen achter elkaar plakken. Instructeurs moeten zorgen voor een beleving tijdens een les. Daarnaast moeten leden op verschillende manieren worden gemotiveerd en geïnspireerd. Uiteraard staan techniek, een goede lesopbouw en veiligheid aan de basis. Dit moet een instructeur vanzelfsprekend volledig onder de knie hebben en kunnen laten uitvoeren. Het gaat daarnaast juist om het persoonlijke element van de instructeur voor een optimale beleving van de les en de oefeningen.’