Club in beeld: TotalFit Fitness & Health

TotalFit Fitness & Health is een veelzijdig fitnesscentrum in Ruurlo (ligt in de Gelderse Achterhoek). De club is een combinatie van vrije fitnesstraining en een ruim aanbod in groepslessen. De ambitieuze Saskia van der Lecq is onderneemster in hart en nieren en heeft met haar werklust, passie en motivatie de club naar het niveau gebracht waar het nu is. Wij spreken met Saskia.

TotalFit 1014

Jullie hebben net een grote verbouwing achter de rug en zijn in de afgelopen jaren flink gegroeid. Hoe is deze ontwikkeling in gang gezet?

Saskia: ‘Mijn man, Michel Wesselink, en ik hebben deze club overgenomen op 1 juli 2009. Dit was toen een locatie van 600 m2, waar we al snel uitgroeiden. Omdat we de leden vanwege de beperkte ruimte niet meer genoeg konden bieden, hebben we in mei 2015 een 2e locatie geopend. Deze 2e locatie was tijdelijk en puur gericht op krachttraining en training in de functionele zone, in de vorm van Small Group trainingen. Deze ‘Crossgym’, zoals we de locatie noemde, was een enorm succes en daarom zijn wij vrij snel weer op zoek gegaan naar een locatie waar we alles onder één dak konden bieden. Begin 2016 kwam onze huidige locatie op ons pad. Een geschikt kantoorpand met een grote bedrijfshal erachter. Na een verbouwing van ongeveer een half jaar zijn we op 2 oktober open gegaan. We hebben nu een fitnessclub van 1400 m2! We bieden fitness met een ruim apart krachthonk, 2 groepsleszalen en een cycle room. Ook hebben we een ruime horecagelegenheid en een fysiotherapiepraktijk. Ik ben er enorm trots op!’

Dat is inderdaad iets om trots op te zijn. Ben je altijd al in de fitness werkzaam geweest?

Saskia: ‘Nee, ik heb vroeger een drogisterij gehad en later winkels met kinderkleding. Ik ben in de fitnesswereld gerold omdat er een instructrice van TotalFit zwanger werd en ik toen gevraagd ben om haar ClubJoy Battle lessen te vervangen. Ik voelde mij als groepslesinstructeur als een vis in het water; ik zat daar helemaal op mijn plek. Toen ik hoorde dat de toenmalige eigenaren TotalFit wilden verkopen, ben ik daar direct op ingegaan. Binnen een jaar heb ik verschillende opleidingen gedaan, grotendeels via de Aalo. Fitness B, Cycle instructor, lesgeven op muziek, Steps, Latin moves, Bodyshape en nog wat losse cursussen.’

untitled 00044 bewerkt

Saskia vervolgt: ‘Verder heb ik de afgelopen zeven jaar veel ervaring opgedaan door veel uren op de werkvloer te zijn. Ik ben daar aan het werk als fitnessinstructeur en groepslesinstructeur. Verder manage ik deze club samen met mijn man Michel Wesselink. Samen met hem doe ik ook de administratie. Omdat ik heel graag zelf sport, geef ik op dit moment 14 uur per week met heel veel plezier les.’

Een druk leven zo te horen. Hoe houd je het vol?

Saskia: ‘Met een samengesteld gezin met 5 kinderen hebben we iedere dag een druk programma, maar het samenwerken in één bedrijf geeft ons ook veel energie. Verder hebben wij een enthousiast team van 11 instructeurs die zich met veel enthousiasme inzetten. Doen wat ik leuk vind, gezond leven en lekker sporten zorgen ervoor dat ik het goed volhoud. Op dit moment kan ik dan ook alleen maar enthousiast zijn over onze club. Een nieuwe prachtige locatie. Een mooi aanbod in lessen en veel enthousiaste leden die wij met ons team mogen begeleiden.’

Even over de groepslessen. Hoe lang hebben jullie al de lessen van ClubJoy op het rooster staan?

Saskia: ‘Wij werken nu ruim zeven jaar met ClubJoy en daar zijn we erg tevreden over. De vorige eigenaren stonden op het punt om van Les Mills over te stappen naar ClubJoy. Wij zijn daar, na een fijn gesprek met Marc Neijland, direct op overgestapt. In eerste instantie was ClubJoy voor ons financieel veel aantrekkelijker en de kwaliteit van de lessen beviel ons prima. De leden waren vanaf de eerste dag enthousiast over de lessen, dus was dat helemaal goed.’

untitled 00056

‘Wij bieden de programma’s ClubJoy Yoga, Fit& Shape, Step, Battle, Power, Core en Cycle aan. Al deze lessen lopen bij ons erg goed. Ik denk dat Power, Yoga en Fit& Shape op dit moment de drukstbezochte lessen zijn. Daar hebben we ook de meeste lessen van op het rooster staan. Wij hebben natuurlijk net een nieuwe locatie en je ziet dat mensen dan toch weer nieuwe lessen gaan ontdekken. Tevens hebben wij het lesrooster eens helemaal omgegooid om toch de leden weer een nieuwe prikkel te geven en dat werkt. Veel nieuwe gezichten in de verschillende lessen.’

Saskia sluit af met een ondernemerstip:

‘Als ondernemerstip kan ik meegeven dat je in je club moet doen waar je goed in bent en vooral blij van wordt. Voel je je lekker op de werkvloer dan voelen de leden dat en komen ze met veel plezier naar je club. Wij hebben een mooie club in een heerlijk dorp en staan samen op de werkvloer. Voor ons is dat de perfecte combinatie en dat versterkt ons.’

saskia michel2